Подорож до Албанії та Македонії

29 квітня – 7 травня  2018р.

Албанія та Македонія в одному турі. Дві мальовничі древні країни на Балканах, тут є старовинні міста і монастирі, море і неймовірна природа. Відкрийте для себе, здавалось би, дуже знайомі, але, водночас, такі таємничі та незвідані місця.

Маршрут туру: Львів – Орадя – Бєлград – Скоп'є – Струга – Поградець – Ельбасан – Ляч – Дуррес – Тірана – Арденіца – Берат – Поградець – Охрид – Львів

Вартість туру –  € 275

Македонія

Програма туру:

1 день. Збір групи об 06:30 біля автобусу на Залізничному вокзалі м. Львів. 07:00 виїзд групи. По дорозі можливе приєднання до групи у м. Стрий, Мукачево, Берегово. Перетин українсько-румунського кордону. Транзитний переїзд по території Румунії, Сербії. Прибуття у м. Вршац. Поселення у готель. Ночівля.

2 день, Белград. Сніданок. Оглядова екскурсія м. Белград. Собор свят. Сави Сербського, Соборна церква св. Архангела Михаїла (у якій знаходяться мощі св. князя Стефана Штільяновича 1515 р., частинки мощів свят. Царя Уроша 1355-1371 рр. і св. князя Лазаря 1371-1389 рр.), Церква Різдва Богородиці і каплиця св. Параскеви. Джерело і частинка мощів преп. Параскеви (Петка Сербська).
Вільний час для обіду (за додаткову плату).

Переїзд до столиці Македонії - Скоп'є. Поселення у готель. Ночівля.

3 день, Скоп'є, Струга, Поградець. Сніданок. Оглядова по м. Скоп'є. Відвідування музею Матері Терези у м. Скоп'є. Його місцерозташування вибране недаремно. Саме тут раніше знаходився католицький костел «Святішого Серца Ісуса», в якому охрестили Матір Терезу та де вона прийняла перше причастя. Наразі в цьому музеї зібрані її особисті речі, вервички, нагороди та рукописний молитовник. Щорічно музей приймає до десяти тисяч відвідувачів.

Огляд жіночого монастиря у м. Марков (10 км від Скоп'є). Комплекс монастиря складається з церкви св. Димитрія Солунського, трапезних та монаших келій. Церква св. Димитрія Солунського була побудована у 1345 р. Пізніше її було реконструйовано королем Марко (на честь якого названий монастир). У 1376 р. церква була розписана фресками, які збереглися до сьогодні, як і оригінальний церковний іконостас.

Переїзд у м. Струга, яке є другим найбільшим містом на узбережжі Охридського озера. Відвідування церкви Пресвятої Богородиці у с. Калишта, в якій зберігається образ Богородиці, відомий як Чорна Богоматір. Ікона володіє цілющою силою. У дворі церкви знаходиться чудодійне джерело св. Петра і Павла. Огляд печерних церков св. Афанасія та св. Архангела Михаїла у с. Радожда.

Виїзд до Албанії. Проходження македонсько-албанського кордону. Переїзд в м. Поградець, яке розташоване на березі Охридського озера. Поселення у готель. Ночівля.

4 день, Ельбасан, Ляч, Дуррес. Сніданок в ресторані готелю. Переїзд у м. Ельбасан. Відвідування церкви Пресвятої Діви Марії. Особливо цікавим є її внутрішнє оздоблення: іконостас виготовлений місцевими майстрами різьби по дереву, а ікони – роботи Миколи Онуфрі.

Переїзд у м. Ляч. Огляд чудотворного місця в горах, яке відоме з IV ст. н. е. й пов’язане з іменами святих Василія та Антонія. Гора, де зараз розташований монастир св. Антонія, є місцем паломництва як католиків, так і православних, а також, як не дивно, мусульман. Збереглася печера, в якій зупинявся для того, щоб помолитися св. Василій та де збереглися відбитки його голови та рук.

Переїзд у м. Дуррес. Поселення у готель на березі моря. Ночівля.

5 день, Дуррес, Тірана, Арденіца. Сніданок. Переїзд до монастиря св. Власія (неподалік м. Дуррес). Ця давня святиня була зруйнована під час політичних подій у 1967 р. в повній таємниці від місцевого населення, яке намагалося врятувати монастир. Але і після цієї події віряни продовжували відвідувати це місце, яке відоме безліччю чудес та зцілень. Можлива літургія.

Переїзд до м. Тірана – столиці Албанії. Відвідування Кафедрального собору Воскресіння Христового (відкритий 24 червня 2012 р.)

Екскурсія в монастир Арденіца. Він був збудований у 1281 р. за наказом Візантійського імператора Андріоніка ІІ Палеолога. Монастир знаний й тим, що у 1452 р. тут вінчався Скандерберг – національний герой Албанії.

Повернення у готель. Ночівля.

​6 день, Берат, Поградець. Сніданок. Переїзд в м. Берат. Оглядова екскурсія містом з відвідуванням фортеці та музею Онуфрі.

Берат - «2400-літнє місто-музей». У фортеці міста можна побачити візантійські церкви з унікальними настінними розписами та цінними іконами. У соборі Діви Марії розташований Національний Іконографічний музей, в якому зібрана колекція робіт відомого іконописця Онуфрі. Підйом на гору, де розташована церква св. Михайла. Поруч з нею збереглася печера, в якій молилися перші християни у I-II ст. н. е.

Переїзд в м. Поградець. Поселення у готель. Ночівля.

7 день,  Охрид. Сніданок. Звільнення номерів. Переїзд у Македонію у м. Охрид, або, як його ще називають, «Балканський Єрусалим». Відвідування монастиря св. Наума,що був заснований самим святим у IX ст. В церкві при монастирі знаходиться могила св. Наума. Відвідування церкви св. Софії, де збереглися фрески 11 ст., храму св. Климента, церкви Богородиці Перівлептос та церкви св. Пантелеймона.

Вільний час на вечерю. Виїзд в Україну.

8 день. Прибуття до Львова у другій половині дня.


Тур відбувається під духовною опікою священослужителя.

Вартість туру - € 275


У вартість включено:

  • проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
  • проживання в готелях 3*;
  • екскурсійне обслуговування згідно програми;
  • харчування – сніданки.

Додатково оплачується:

  • вхідні квитки, трансфер від м.Ляч до монастиря св.Антонія, чайові гідові (загалом 25) - обов'язкова оплата;
  • медичне страхування (згідно тарифного плану);
  • особисті витрати.