Грузія – паломницько-екскурсійний тур

6 – 13 серпня  2019 р.

Тур до Грузії, відвідування найбільших святинь цієї древньої християнської країни та найбільш визначних історичних місць.
Відпочинок на морі.
Авіапереліт з Києва.

Маршрут туру: КиївТбілісі – Шида-Картлі – Імереті – Кутаїсі – Самцхе-Джванеті – Мцхета – КахетіяКиїв

Вартість туру $555 + 200 грн.


Програма туру:

✓ 1 день. Кахетія. Виліт з Києва о 03:00. Прибуття в Тбілісі о 05:20. Зустріч з гідом.

Переїзд до Кахетії, Алазанська долина: Ікалто (VI - XII ст.) - монастирський комплекс, один з найдавніших в Грузії, храм Святої Трійці, храм Святого Духа (VI ст.), Храм Успіння Богородиці (XII-XIII ст.), Академія Ікалто знаменита тим, що тут, за переказами, навчався видатний грузинський поет XII століття - Шота Руставелі; монастир Алаверді (VI - XI ст.) - чоловічий монастир був заснований в VI ст., Йосипом Алавердським, одним із засновників чернецтва в Грузії, собор св. Георгія був побудований на місці маленької однойменної церкви в XI ст.; Гремі - архітектурна пам'ятка XVI століття, стародавня столиця Кахетинського царства, церква Архангелів Михаїла та Гавриїла.          

Розміщення в гестхаузі. Вечеря, ночівля.

✓ 2 день, Кахетія. Сніданок. Продовжуємо знайомсто з духовними святинями Кахетії. Оглядова екскурсія по Сігнахі - місту-фортеці, розташованому на високому пагорбі в центрі Алазанської долини; Ніноцмінда (VI століття) - монастирський комплекс, що був одним з найважливіших духовно-просвітницьких центрів Кахетії, церква Святої Ніно; монастир Бодбе (IX - XIX ст.) - де покоїться свята рівноапостольна Ніно, чудодійне джерело св. Ніно.

Переїзд у Тбілісі, вечеря, ночівля в готелі.

✓ 3 день, Тбілісі. Оглядова екскурсія по Тбілісі: Авлабар - один з найдавніших районів міста; проспект Шота Руставелі - головна артерія міста і його парадна вітрина, площа Свободи; церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці - одна з найдавніших будівель і найстаріших зі збережених храмів Тбілісі; собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на горі Сіон в Єрусалимі, тут знаходиться хрест Святої Ніно. Шардені - бутики, кафе і ресторанчики, галереї сучасного мистецтва; Абанотубані - район сірчаних лазень; площа Мейдан - найдавніший центр старого міста; історичний район Метехі, пам’ятник засновнику міста Вахтангу Горгасалу; храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.), під склепіннями якого похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранскій, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.

Факультативно: прогулянка по вечірньому старому місту, підйом на канатній дорозі на Нарікала. Панорама вечірнього Тбілісі (вартість $12). 
20:00 – вечеря, ночівля в готелі.

✓ 4 день, Мцхета, Сурамі, Боржомі. Сніданок в ресторані готелю. Екскурсія в древню столицю Грузії Мцхету: Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII ст. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна. Після Хрещення Грузії тут Ніною і царем Міріаном в честь тріумфу Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, що дав назву цьому місцю; Самтавро (IV- XI ст.) - монастир святої Ніно, в Преображенському храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, частка мощей Шио-Мгвімського, частина каменю з могили святої Ніни в Бодбе і ін.; Собор Светіцховелі (XI ст.) - побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., який був побудований над могилою св. Сидоні, яка померла з Хітоном Господнім в руках. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп, чудесним чином усталений на місці майбутнього храму і почав мироточити. Храм назвали «Светіцховелі», що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».

Також ми відвідаємо курортне містечко Сурамі. (тут знаходиться музей Лесі Українки) та Боржомі, бальнеологічний та кліматичний курорт. Переїзд в Імеретію (Кутаїсі). Поселення в готель. Вечеря.

✓ 5 день, Кутаїсі, відпочинок на морі. Сніданок в ресторані готелю. Знайомство з християнськими пам’ятками міста та околиць Кутаїсі. Гелатський монастир Богородиці поблизу Кутаїсі Монастир Моцамета. 

Переїзд в Аджарію на морське узбережжя. Поселення в готель (Батумі або Гоніо/Кваріаті). Відпочинок на морі, вільний час. Вечеря, ночівля.

✓ 6 день, Батумі, відпочинок на морі. Сніданок та вечеря в ресторані готелю. Вільний час. Відпочинок на морі. Можливість проведення факультативних екскурсій.

✓ 7 день, Батумі, відпочинок на морі. Сніданок та вечеря в ресторані готелю. Вільний час. Відпочинок на морі. Можливість проведення факультативних екскурсій.

Факультативно за бажанням може бути організована прощальна вечеря в ресторані з грузинськими танцями та кулінарний майстер-клас (вартість $25).

✓ 8 день, Батумі, відпочинок на морі. Сніданок в ресторані готелю. Вільний час на морі. Виселення з готелю 12:00. Переїзд до аеропорту Батумі. Реєстрація на рейс. Виліт до Києва о 15:20. Прибуття в Київ о 16:50.


Вартість туру $555 + 200 грн.


У вартість включено:

  • авіапереліт Київ - Тбілісі - Київ;
  • транспортне обсуговування згідно програми;
  • проживання в готелях 3*;
  • харчування – сніданки та вечері.

Додатково оплачується:

  • вхідні квитки згідно програми та чайові гідові і водієві ($30/особа) - обов'язкова оплата;
  • вхідні квитки в музеї та інші екскурсійні об'єкти;
  • факультативні екскурсії (за бажанням);
  • медичне страхування (згідно тарифного плану).