Грузія – паломницько-екскурсійний тур

17 – 23 березня  2019 р.

Тур до Грузії, відвідування найбільших святинь цієї древньої християнської країни та найбільш визначних історичних місць.
Авіапереліт з Києва.

Маршрут туру: КиївТбілісі – Шида-Картлі – Імереті – Кутаїсі – Самцхе-Джванеті – Мцхета – КахетіяКиїв

Вартість туру  $499 + 200 грн.


Програма туру:

✓ 1 день. Виліт з Києва. Прибуття в Тбілісі. Зустріч з гідом в аеропорті. Відвідування вечірньої служби в кафедральному соборі Святої Трійці - Цмінда Самеба. Розміщення в готелі. Вечеря. Ночівля.

✓ 2 день, Тбілісі. Сніданок. Оглядова екскурсія по Тбілісі: Авлабар - один з найдавніших районів міста; проспект Шота Руставелі - головна артерія міста і його парадна вітрина, площа Свободи; церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці - одна з найдавніших будівель і найстаріших зі збережених храмів Тбілісі; собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на горі Сіон в Єрусалимі, тут знаходиться хрест Святої Ніно. Шардені - бутики, кафе і ресторанчики, галереї сучасного мистецтва; Абанотубані - район сірчаних лазень; площа Мейдан - найдавніший центр старого міста; історичний район Метехі, пам’ятник засновнику міста Вахтангу Горгасалу; храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.), під склепіннями якого похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранскій, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.

Факультативно: прогулянка по вечірньому старому місту, підйом на канатній дорозі на Нарікала. Панорама вечірнього Тбілісі (вартість $12). 
20:00 – вечеря, ночівля в готелі.

✓ 3 день, Шида-Картлі, Самцхе-Джванеті. Сніданок. Переїзд в Самцхе-Джванеті і Шида-Картлі: Зелений монастир (IX - XVI ст.) - монастир Святого Георгія, тут в XVI в. за наказом персидського шаха Тамаза були замучені 300 ченців, кров яких ввібрали камені річки Чітахеві; місто-курорт Боржомі, відвідання джерела всесвітньо відомої мінеральної води; монастир Самтавісі - храм Спаса Нерукотворного (XI ст.), під спудом храму упокоєні мощі одного з 13-ти ассірійських батьків Ісидора Самтавіського. На території монастиря знаходяться залишки базиліки VI ст., побудованої Ісидором.

Повернення в Тбілісі. 21:00 – вечеря, ночівля.

✓ 4 день, Мцхета-Мтіанеті, Тбілісі. Сніданок в ресторані готелю. Вільний день в Тбілісі.

Факультативно: виїзд в регіон Мцхета-Мтіанеті: фортеця Ананурі (ХIII-XVII ст), відігравала значну роль в численних війнах між місцевими феодальними князями - Еріставі і за свою історію жодного разу не була взята штурмом, Успенський храм (XVII ст.); Жінвальське Водосховище, що забезпечує грузинську столицю водою і електрикою, річка Арагві перекрита греблею заввишки більше 100 метрів; гірськолижний курорт Гудаурі (2200 м) - наймолодший і найперспективніший гірськолижний курорт Грузії; Хрестовий перевал - перевал на військово-грузинській дорозі через Головний Кавказький хребет (на висоті 2379 м над рівнем моря); Степанцмінда (Казбегі), церква Пресвятої Трійці Гергети (XIV ст.) (на висоті 2170 м над рівнем моря), в XVIII ст. тут зберігали головні грузинські реліквії під час навали персів на Тбілісі (підйом до Гергетської церкви), вид на одну з найвищих вершин Грузії - гору Казбек (5033,8 м).

Обід в ресторані грузинської кухні (вартість $65). Повернення в Тбілісі. 
21:00 – вечеря, ночівля.

✓ 5 день, Кахетія. Сніданок. Поїздка до Кахетії, Алазанська долина: Ікалто (VI - XII ст.) - монастирський комплекс, один з найдавніших в Грузії, храм Святої Трійці, храм Святого Духа (VI ст.), Храм Успіння Богородиці (XII-XIII ст.), Академія Ікалто знаменита тим, що тут, за переказами, навчався видатний грузинський поет XII століття - Шота Руставелі; монастир Алаверди (VI - XI ст.) - чоловічий монастир був заснований в VI ст., Йосипом Алавердським, одним із засновників чернецтва в Грузії, собор св. Георгія був побудований на місці маленької однойменної церкви в XI ст.; монастир Бодбе (IX - XIX ст.) - де покоїться свята рівноапостольна Ніна, чудодійне джерело св. Ніно.

Повернення в Тбілісі. 21:00 – вечеря, ночівля.

✓ 6 день, Мцхета. Сніданок. Екскурсія в древню столицю Грузії Мцхету: Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII ст. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна. Після Хрещення Грузії тут Ніною і царем Міріаном в честь тріумфу Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, що дав назву цьому місцю; Самтавро (IV- XI ст.) - монастир святої Ніно, в Преображенському храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, частка мощей Шио-Мгвімського, частина каменю з могили святої Ніни в Бодбе і ін.; Собор Светіцховелі (XI ст.) - побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., який був побудований над могилою св. Сидоні, яка померла з Хітоном Господнім в руках. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп, чудесним чином усталений на місці майбутнього храму і почав мироточити. Храм назвали «Светіцховелі», що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».

Повернення в Тбілісі. Факультативно: монастир Шио-Мгвіме заснований преподобним Шио - одним з тринадцяти ассірійських святих отців, храм Святого Іоанна Хрестителя (VI ст.), Церква Богородиці (XII ст.), Мощі 6000 преподобних мучеників Гареджійських. (вартість $10). 

20:00 – вечеря, ночівля.

✓ 7 день, Тбілісі. Сніданок. Звільнення номерів. Відвідування літургії.
Вільний час, купівля сувенірів. 16:00 Трансфер в аеропорт Тбілісі. Виліт до Києва о 19:00. Прибуття о 20:40.


Вартість туру  $499 + 200 грн.


У вартість включено:

  • авіапереліт Київ - Тбілісі - Київ;
  • транспортне обсуговування згідно програми;
  • проживання в готелях 3*;
  • харчування – сніданки та вечері.

Додатково оплачується:

  • вхідні квитки згідно програми та чайові гідові і водієві ($30/особа) - обов'язкова оплата;
  • вхідні квитки в музеї та інші екскурсійні об'єкти;
  • факультативні екскурсії (за бажанням);
  • медичне страхування (згідно тарифного плану).