Святині древньої Елади

16 - 24 жовтня 2019 р.

Тур святинями древньої Греції з можливістю відвідування найбільшої святині православного світу – монашої республіки Афон в Греції. Сюди мріє потрапити, мабуть, кожен християнин східного обряду. Афон – це єдине місце на землі, де світська влада і закони не мають сили. Тут живуть по Закону Божому.

Увага! Відвідати Афон може тільки чоловіча частина групи, жінкам пропонуємо прогулянку на кораблі навколо Афону з вшануванням реліквій, які доставляють на корабель монахи з афонських монастирів.

Маршрут: Львів – Нямецька лавра (Румунія) – Салоніки – Уранополі – Афон – о. Корфу – Метеори – джерело св. Параскеви  – Львів

Вартість туру: при попередньому бронюванні - €290+ 200 грн., при бронюванні менше, ніж за місяць до туру – €315 + 200 грн.


Програма туру:

✓ 1 деньЗбір групи у Львові на залізничному вокзалі, переїзд до Румунії. Можливе приєднання до групи в Івано-Франківську та Чернівцях. Дорогою до Греції ми відвідаємо Нямецький монастир – духовну столицю Румунії. Окрім цікавої архітектури, він вражає безцінною колекцією давніх рукописів. Об'єктом паломництва у ньому є келія  одного з найшанованіших у Румунії святих українця Паїсія Величковського – вихідця з Полтавщини, настоятеля цього монастиря з 1779 по 1794 р. Саме Паїсій заснував великий український скит св. Іллі на Афоні. Переїзд до Греції

✓ 2 день. Прибуття в Салоніки, поселення в готель, відпочинок, ночівля.

Салоніки — місто св. Дмитрія Солунського

✓ 3 день. Сніданок в ресторані готелю. Для чоловічої частини групи: переїзд в Уранополі, посадка на катер на Афон. Афон (грецькою «АгіосОрос», тобто Свята Гора). Це єдина в світі республіка монахів. Вона розташована на півострові довжиною 60 км. і шириною 8-12 км. Монастирі – справжні музеї візантійських часів. Це величні фортеці, побудовані прямо на кам’янистих гірських схилах з міцними широкими стінами, для захисту від ворогів. Афон знаходиться у володінні православного монашого об’єднання. Управління республікою здійснюють представники 20 монастирів, а вищою церковною владою є не афінський патріарх, а константинопольський, як і в візантійську епоху. На Афоні живуть ще за візантійськими статутами (Золота булла) імператора Констянтина Монаха (1060 р.). Молитва, трапеза та ночівля в одному з монастирів священичої республіки Афон.

Для жіочої частини групи: пропонуємо прогулянку на кораблі навколо Афону з вшануванням реліквій, які спеціально доставляють на корабель монахи з афонських монастирів (квиток на кораблик оплачується додатково – €15). Переїзд в Салоніки. Вільний час для прогулянки містом.

✓ 4 день. Для чоловічої частини групи: Перебування на Афоні під духовною опікою священика та місцевого провідника-гіда. Ввечері переїзд на паромі на материкову частину Греції, переїзд в Салоніки, ночівля в готелі.

Для жіочої частини групи: сніданок в ресторані готелю. Вільний день в Салоніках. Численні храми і монастирі, безліч колоритних кафе та ресторанчиків, та можливість шопінгу в оному з безлічі торгівельних центрів.... Ночівля в готелі.

Афонські монастирі

✓ 5 день. Сніданок в ресторані готелю. Салоніки – столиця грецької Македонії, місто, якому 2500(!) років. Екскурсія містом, відвідування собору св. Дмитрія Солунського, в якому зберігаються мощі святого великомученика. «Канон Димитрія Солунського» був першим твором на слов'янській мові святих рівноапостольних Кирила і Мефодія після створення ними слов'янської азбуки. Переїзд на о. Корфу, поселення в готель, ночівля.

✓ 6 деньСніданок в ресторані готелю. Острів Корфу. Літургія в базиліці св. Спірідона (грецькою мовою).

Знайомство з містом починається з базиліки святого Спиридона Тріміфунського  небесного покровителя міста. Храм святителя Спиридона є одним з найбільш визначних пам'ятників Корфу, був побудований в 1589 році. Мощі святого Спиридона відкриті для поклоніння. Вони зберігаються в позолоченій раці і важать, як тіло дорослого чоловіка та чудесним чином не втрачають властивостей живої плоті, мають температуру людського тіла і зберігають м'якість. Святитель Спиридон відгукується на молитви тих, хто зазнає фінансових труднощів, зцілює тілесні і душевні недуги і допомагає при різних залежностях.

Після відвідин храму, ми здійснимо прогулянку по центральній пішохідній вулиці Лістон, старовинних венеціанських вуличках цього міста, а також по Спіанаді – найбільшій площі міста. Сьогодні це центр суспільного життя, місце зустрічі місцевих жителів і гостей, тут проводяться всі свята острова.

А після обіду у нас вільний час  відпочиваємо та насолоджуємось неймовірною красою природи Греції. Вільний час. Ввечері запрошуємо на Грецький вечір (€25). Чи знаєте Ви як відпочивають греки? Влаштуйте для себе свято, відвідайте справжній грецький вечір! Тут ви зрозумієте і відчуєте, як приймають гостей у Елладі, станете учасниками веселощів. Гурмани по достоїнству оцінять традиційну грецьку кухню з її ласощами і надзвичайно смачним вином. Відмінний настрій, душевна атмосфера грецької гостинності гарантовані.

✓ 7 деньСніданок в ресторані готелю. Переїзд в центральну частину Греції.

Наскельні монастирі Метеори. Метеори, як і Афінський Акрополь входять до списку 20 найвизначніших місць світу. Неординарність Метеор полягає в поєднанні феноменального природного ландшафту з творінням людських рук.

Грандіозні скелі, що височіють на рівній поверхні у Фессалійській долині досягають висоти 400 метрів, що само по собі є дуже рідкісним явищем в природі. Ці дивні, ніби повислі в повітрі скульптури, отримали назву Метеори (від грецького «метеорос» - ті , що висять в повітрі). Метеори відносяться до найбільш відвідуваних місць паломництва для усіх християн і в той час одним з найбільш відвідуваних місць Греції для іноземних туристів.

Далі наш маршрут пролягає до джерела св. Параскеви П'ятниці, що відоме далеко за межами Греції. В глибокій вузькій печері б'є джерело з цілющою водою, яке утворює невелике підземне озеро. Колись на дні озера люди знайшли чудотворну ікону св. Параскеви, після чого і звели тут печерний храм.

Тисячі паломників щодня приїжджають сюди, щоби вмитися святою водою та попросити заступництва в св. Параскеви. А люди, які мають захворювання зору, знаходять тут зцілення. Відомі випадки, коли зцілювались навіть сліпі. Через це на іконах  св. Параскеву зображають з очима на таці. Переїзд в Салоніки, ночівля в готелі.

✓ 8 деньСніданок в ресторані готелю. Виїзд в Україну.

✓ 9 день. Прибуття в Україну о другій половині дня. Точний час уточнюйте в турагента перед виїздом.

Неймовірна краса природи о. Корфу


Наша подорож відбувається під духовною опікою священика.
Вартість туру: при попередньому бронюванні - €290+ 200 грн., при бронюванні менше, ніж за місяць до туру – €315 + 200 грн.


 

У вартість включено:

  • проїзд автобусом по маршруту;
  • проживання в готелях 3*;
  • харчування – сніданки після ночівель в готелях;
  • медичне страхування;
  • екскурсії згідно програми.

Додатково оплачується:

  • турпакет (екскурсії, стоянки, оплата в'їзду в міста і т.д.) – загалом 35 (обов'язкова оплата);
  • квитки на паром на о. Корфу €11 в одну сторону;
  • бронювання візи-діамонітиріону, сніданки та вечері в монастирях, супровід гіда-провідникіа, квитки на рейсові пароми Урануполі-Афон-свята Анна-Урануполі, пересування автомобілями-позашляховиками та автобусом по Афону €125;
  • роздруківка для тих хто відправляється на Афон візи-діамонітиріону (податок Афона) - 25 для мирян та 10 для священиків.