Святині Італії

5 – 12 травня  2018р.

Спокійний, врівноважений тур дає можливість пережити серцем всі відвідувані святині. Незабутня атмосфера малих італійських міст!

Їдучи на святкування перенесення мощів св. чудотворця Миколая до м. Барі, коли лише раз в році з його мощей отримують миро і ним благословляють всіх присутніх, ми помолимось перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці в Марія Повчі, відвідаємо Будапешт, молитимемось в надзвичайно благодатних місцях: Лорето (санктуарій дому Богородиці), Ланчано (місце євхаристійного чуда VIII ст.), Сан Джованні Ротондо (святий падре Піо), Асижі (місті святого Франциска), Падуї (місті святого Антонія).

Паломництво відбувається під духовним проводом о. Михайла Добровольського

Маршрут: Львів – Марія Повч – Будапешт – Лорето – Ланчано – Сан-Джованні-Ротондо – Барі – Асиж – Падуя – Львів

Вартість туру – €345 + 200 грн.

Колізей

Програма туру:

✓ 1 день, Львів – Марія Повч – Будапешт. 7:30 збір групи в Івано-Франківську (собор Преображення Господнього, біля автостанції №2, мікрорайон Пасічна ). Благословення в дорогу, 7:45 виїзд. При кількості львівських паломників від 15 осіб, заїзд до Львова (Ашан, 9:00). Паломники з інших міст можуть приєднатися до групи в Стрию (заправка ОККО 9:30), або в Мукачеві (13:30).

Переїзд в Марія Повч. Марія Повч – це місто в Угорщині. В церкві св. Михаїла знаходиться відомий на всю Європу чудотворний образ Божої Матері. Ця ікона належить до так званих «плачучих» ікон. Її історія така: У 1676 р. замовив собі один селянин ікону Божої Матері. Вона мала бути намальована на дошці. Але вартість ікони виявилася для нього завелика, і він її не викупив. Незабаром ікону купив інший селянин, Лаврентій Гурта, який подарував її греко-католицькій церкві в селі Повч. Ікону поставилиу храмі, але двадцять років вона була в тій церкві без особливого вшанування, поки сама Пресвята Богородиця не привернула до себе увагу. 4 листопада 1696 р., люди, що були в церкві на Богослужінні, побачили сльози в очах Божої Матері, зображеної на іконі, і цей «плач» ікони тривав з перервами до 8 грудня 1696 р. Єпископ вислав комісію, яка ґрунтовно перевірила ці численні чуда, що діялися перед іконою Богоматері, та зокрема сам «плач» ікони. Комісія ствердила, що причиною сліз є тільки надприродна сила, що всі ті чуда справді є чудесною допомогою Пречистої Богородиці через цю ікону. Після того змінено назву села було замінено з Повч на Марія Повч, а ікону проголошено чудотворною. І так місцевість Марія Повч стала осередком побожних паломництв багатьох народів.

Свята Літурґія в церкві в св.Михаїла біля чудотворної ікони. Переїзд до Будапешта. Поселення в готель. Ночівля.

✓ 2 день, Будапешт. Сніданок в готелі. Переїзд до центру Будапешта автобусом. Надалі рух по місту громадським транспортом (місто великих масштабів, але дуже гарна транспортна інфраструктура). Денний проїзний бл. 5,5 €.

Будапешт — місто на Дунаї, столиця Угорщини. 1873 р. міста Пешт, яке лежало на східному боці річки Дунай, Буда і Обуда (обидва — на західному боці річки) було об'єднано в одне місто під назвою Будапешт. Будапешт — головний культурний осередок Угорщини, тут знаходяться головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади тощо.
Тут нас чекають: відвідання каплиці з нетлінною десницею христителя мадярів святого князя Стефана, екскурсія містом з максимальним використанням міського транспорту для меншої втоми, в часі якої ми побачимо урочисту зміну почесного караулу біля адміністрації президента на Будайській горі, відвідаємо т.зв. «Рибальський бастіон», з висоти Будайської гори побачимо панораму рівнинного Пешта, Дунаю з його мостами, а також гористого Буди. Далі, рухаючись маленькими міськими автобусами через вузькі вулиці старовинного Буди, а потім найстаршого на континенті метро, відвідаємо Площу Героїв та величезну зону відпочинку: парк Варошліґет. А тут маємо достатньо часу для відпочинку в цілющих термальних купальнях «Сечені» (бл.18€), чи відвіданні найбільшого в Європі зоопарку (бл.10€), чи на кораблику по Дунаї (10-20€), чи просто прогулятися центральними вулицями.

10:00 Свята Літурґія в базиліці св.Стефана (Іштвана). Екскурсія містом та вільний час.
19:00 збір групи на Площі героїв. Переїзд до Італії.

✓ 3 день. Лорето. Дім Богородиці. Прибуття до Лорето, поселення в готель.

Крихітне італійське містечко Лорето нагадує ластів’яче гніздо, яке височить над адріатичним узбережжям. Воно знамените на увесь світ тим, що у його величавому соборі вже 7 століть зберігається Святий Дім Пречистої Діви Марії. Святий папа Іван Павло ІІ 20 років тому визначив роль цієї святині такими словами: «Це – перше святилище всесвітнього значення, яке стало на багато століть істинним Марійським серцем всього християнського світу».

15:00 Свята Літурґія в каплиці святилища.
Відвідини санктуарію Пресвятої Богородиці, вільний час для молитви, сповіді, духовних розмов.

18:00 вечеря, час на приватну молитву, ночівля в готелі.

✓ 4 день, Ланчано, Сан-Джованні-Ротондо. Сніданок в ресторані готелю. виїзд до містечка Ланчано, відвідання тисячолітнього храму Євхаристійного Чуда VIII століття.

В VIII в церкві святого Леонтія в Ланчано здійснювалося Таїнство святої Євхаристії. Але в душі отця Василіана, що служив в той день святу Літургію, виник сумнів: чи справжнє Тіло і Кров Господні, приховані під виглядом хліба і вина? А тим часом, зі словами молитви він переломив Євхаристичний Хліб, і тут крик здивування наповнив невеличку церкву. Під пальцями ієромонаха переломлений Хліб враз перетворився в щось інше – він зразу не зрозумів, в що саме. Та і чаші було уже не вино – там була густа червона рідина, подібна до крові. Збентежений священик дивився на предмет, що був у нього в руках: це був зріз Тіла, що нагадував м’язову тканину людського тіла. З тих пір в місті Ланчано ось 12 століть зберігається чудесні Кров і Тіло, що матеріалізувалися під час Євхаристії в церкві святого Леонтія.

Проводячи дослідження, вчені прийшли до висновку: Святі Дари, що зберігаються в Ланчано з VIII століття, являють собою справжні людські Тіло і Кров. Тіло являється фрагментом м’язової тканини серця, містить в розрізі міокард, ендокард і блукаючий нерв. І Тіло і Кров відносяться до єдиної групи крові: АВ. До неї ж і відноситься Кров, знайдена на Туринській Плащаниці. Крім того, Кров, будучи приведена в рідкий стан, придатна для переливання, володіючи всіма властивостями свіжої крові. Пізніше, Кров, що матеріалізувалася, зсілася в п’ять кульок різної форми, що затверділи. І що вражає: кожна із цих кульок, взята окремо, важить стільки, скільки всі п’ять разом. Це суперечить елементарним законам фізики, але це факт, пояснити, який вчені не можуть до сих пір.

11:00 Свята Літурґія в санктуарії в каплиці біля Євхаристійного чуда.
Переїзд до Сан Джованні Ротондо. Поселення в готель, відвідання санктуарію, музею о.Піо, молитва біля нетлінних мощей св.отця Піо, вільний час для молитви, сповіді, духовних розмов.

До Сан Джованні Ротондо зїжджаються прочани з цілого світу, щоб на власні очі побачити нетлінне тіло Отця Піо. Ім'я цього монаха францисканина відоме тому, що вже за життя на його руках з'явились рани Ісуса Христа, ті самі які він отримав від цв'яхів на Голгофі. Після смерті тіло падре Піо підняли з могили і побачили, що воно зовсім не знищене часом. Це ще одне чудо, яке Бог появив людям через падре Піо. Спішать паломники в це містечко, щоб поклонитись мощам Падре-стигматика Піо, який прославився своїм талантом сповідати і проповідувати, та відвідати монастир і келію, де святий жив та молився, а також побачити лікарню “ Дім полегшення страждань”, яку Падре Піо заснував у 1956 році.

18:00 вечеря, час на приватну молитву, ночівля в готелі.

✓ 5 день, Барі (торжества з нагоди храмового празника).  Сніданок в ресторані готелю, виїзд до Барі.

Відвідини старовинної базиліки св. Миколая, молитва біля мощів мирлікійського Чудотворця.
В місто Барі прочани їдуть щоб доторкнутись до гробу Миколая Чудотворця. Бог прославив святого Миколая великими чудесами як за його життя, так і після смерті. Він увійшов в історію Церкви як великий чудотворець, чия дивовижна допомога рятувала людей від небезпеки. Таким згадується святий Миколай у богослужбових піснях, літаніях, акафістах, стихирах. Слава про святого Миколая була і є так великою, що навіть іновірці просили його заступництва та допомоги.

Як свого особливого небесного заступника закликають святого Миколая на допомогу моряки та рибалки, мандрівники та паломники, в'язні й полонені, судді та нотаріуси, студенти та вчені, купці, пекарі, діти а також дівчата, які хочуть вийти заміж. Просять допомоги у святого Миколая також греки, росіяни, мешканці Москви, Берліна, Антверпії, та міста Барі в Італії. Улюблений святий усіх дітей постійно мироточить. З його тлінних останків постійно виходить пахуче миро. Лише один раз в рік монахи домініканці збирають з мощей та подають до вшанування вірним, і ми станемо учасниками цього торжества.

13:00 Свята Літурґія на гробі св.Миколая.
Вільний час в святковому місті (святкові ярмарки, відпочинок на узбережжі Адріатичного моря).
18:00 Свята Меса з нагоди празника (931 річниця), благословення святим миром. 22:00 урочистий салют, 22:30 виїзд до Асижу.

✓ 6 день, Асиж. Приїзд до Асижу.

Асиж – це місто, краса і спокій якого торкаються глибини душі кожного паломника. В цей день ми відвідаємо чотири церкви Асижу, Базиліку Св. Марії та Ангелів, з якою пов’язане одне з найбільших чуд в житті св. Франциска, церкву Св. Дам’яна, яку Франциск відбудував своїми руками, Базиліку Св. Франциска, де спочивають мощі святого, та Базиліку Св. Клари.

9:00 Свята Літурґія в базиліці св.Франциска
Відвідання базилік міста, час для молитви, сповіді, духовних розмов, прогулянки цим чудовим містом.
18:00 Переїзд і поселення в готель,
19:00 вечеря, час на приватну молитву, ночівля в готелі.

✓ 7 день, Падуя. Сніданок в ресторані готелю, виїзд до Падуї. 11:00 Свята Літурґія в базиліці св.Антонія. 

Падуя – це старе місто з найбільшою площею серед західноєвропейських міст – Прато делла Валле. Тут, на місці давньоримських споруд був споруджений дивовижний острів, оточений каналом і з’єднаний з містом чотирма арочними мостами. У центрі острова знаходиться чудовий фонтан, а береги каналу прикрашають 78 статуй. До Падуї в Собор святого Антонія щорічно приїжджають безліч паломників і віруючих з усього світу для вшанування мощей святого. Святий Антоній родом з Португалії, священик, чернець ордену францисканців. Мав незвичайний талант проповідництва; його слова завжди грунтувалися на Святому Письмі. Найбільше проповідував святий про покаяння. За його заслуги богослова Папа Пій ХІІ проголосив Антонія Учителем Церкви. Серед християнського люду святий більш відомий як чудотворець. Його гробниця є місцем численних зціленнь віруючих. Святий Антоній є покровителем бідних та подорожуючих, також до нього взивають по допомогу при втраті особистих цінностей. У Катедральному Соборі святої Юстини, зберігаються мощі євангелиста Луки. Також ми матимемо вільний час для прогулянки цим неповторним італійським містом, адже це наш останній вечір в Італії.

Оглядова екскурсія містом і вільний час в місті. 19:00 збір на центральній площі (Prato della vale), виїзд до України.

✓ 8 день, Берегове, Івано-Франківськ, Львів. Після перетину кордону Угорщини та України, Свята Літурґія в церкві в м. Берегово.

Ввечері повернення до Івано-Франківська та Львова.


Наша паломницька поїздка відбувається під духовною опікою о. Михайла Добровольського.

Вартість туру  – €345 + 200 грн.


У вартість включено:

  • проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
  • проживання в готелях 3* (4 ночівлі);
  • харчування – сніданки та вечері згідно програми;
  • медичне страхування.

Додатково оплачується:

  • за відсутності біометричного паспорта, витрати пов’язані з виготовленням візи (консульський збір для отримання візи €35, крім пільгових категорій, оформлення, подача та отримання документів для візи €10);
  • вартість проїзду громадським транспортом в Будапешті (5 євро);
  • плата за в’їзд в Асиж (3-4 євро).