Іспанія – шляхом святого Якова

19 – 30 червня 2020 р.

Тур духовними святинями Європи – Іспанія, Франція, Італія. Головна мета подорожі – паломництво шляхом святого Якова в Іспанії. Два дні ми долатимемо маршрут автобусом, з відвідуванням проміжних пунктів, екскурсіями та молитовною програмою, а один день ми, як справжні паломники, здолаємо 18 км. завершального етапу паломництва пішки. Саме так, як це роблять паломники з усього світу вже багато століть підряд.

Маршрут туру:  Львів – Озеро Гарда – Мілан – Люрд – ШЛЯХ СВЯТОГО ЯКОВА (французька дорога) – Сантьяго-де-Компостелла – Фістера – Барселона – Сан-Ремо – Венеція – Львів

Вартість туру при попередньому бронюванні: €485 + 200 грн. / вартість туру при бронюванні менше, ніж за місяць до туру: – €510 + 200 грн.


В програмі туру:

Lourdes

Молитовна програма в Люрді

Древній паломницький маршрут Шлях святого Якова

SAMSUNG CSC

Фістера крайня точка Європи

Барселона

Чудовий день в Барселоні

Venice 8

Прогулянка казковою Венецією

Мілан 9-2

Екскурсія і шопінг в Мілані


Програма туру:

✓ 1 день, Львів, Будапешт. 7:00 год збір групи у Львові на залізничному вокзалі. Виїзд на кордон. Далі наш маршрут пролягає в Будапешт. Хто має бажання, пропонуємо здійснити прогулянку на кораблику по вечірньому Дунаю. Нам відкриються неймовірні панорами міста, ми побачимо унікальне освітлення мостів та пам'яток архітектури (панорама Будапешту занесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), зможемо зробити чудові фото на фоні символу міста та країни – парламенту Угорщини.  Бокал шампанського під час мандрівки подарує вам гарний настрій (квиток на кораблик оплачується додатково – €15).

Переїзд в Італію.

 2 день. Озеро Гарда. Ранкове прибуття в Італію. Озеро Гарда – місце незвичайної краси. Воно займає перше місце серед італійських озер не тільки за розміром, а і за різноманітністю. Скелясті гори поєднуються тут з піщаними пляжами та екзотичними рослинами. Озеро по праву вважають найчистішим озером в Європі. Ну і, звичайно, крім цього на берегах знаходиться велика кількість цікавих містечок, серед який найпривабливішим є Сірміоне – казковий курорт, головною визначною пам’яткою якого є замок Скалігерів XII століття. Місто славиться своїми термальними комплексами, завдяки наявним тут цілющим джерелам. Сірміоне – це неймовірна суміш тихих вуличок, галерей, магазинів, невеликих ресторанчиків та архітектури старого міста.

Відпочинок на озері (не забудьте купальники ). Збір групи, переїзд на ночівлю в передмістя Мілана.  Поселення в готель,  ночівля.

Мілан

 3 день. Мілан. Сніданок в ресторані готелю. Екскурсія містом. Мілан був заснований ломбардськими галлами ще в 5 ст. до нашої ери. В 292 р. місто стало столицею Західної Імперії. В 5 столітті тут прийняли християнство і Мілан став резиденцією Амброзіянського єпископату .

Під час екскурсії ми відвідаємо Катедральний Собор Дуомо, оперний театр Ла Скала (ззовні); церква Санта Марія делле Ґраціє, що містить фреску «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі, у храмах Мілану матимемо можливість приватно помолитись біля мощей св. Амброзія, св. Віктора, св. Наталії, св. Назарія.

Вільний час для справжнього обіду по-італійськи та шопінгу. Переїзд в транзитний готель на території Франції, ночівля.

 4 день. Люрд. Переїзд в Люрд. Грот об’явлень, в якому ще за життя св. Бернадетти була виставлена фігурка Діви Марії, майже з самого моменту появи Божої Матері безперервно горять свічки. Перші з них на прохання світлої Панни сюди приносила сама Бернадетта, і з того часу вогні свічок, як символ людської віри й покаяння, не згасають ні на мить. Тут можна побачити сотні гігантських свічок, розміром у людський зріст, вагою 40 і навіть 70 кг! «Це полум’я продовжить мою молитву», – такий напис на стінах пояснює все: люди прагнуть і після від’їзду з Люрду залишити тут частинку свого серця. Свічі горять також і за тих, хто з певних причин не зміг і ніколи не зможе відвідати Люрд.

Справжнім живим серцем цієї святині стало чудодійне джерело, яке за словом Пресвятої Богородиці раптово виникло на місці багнистого болітця в гроті, де вона являлася дівчинці Бернадетті, як справжній дар і чудо. "Пийте з нього та занурюйтесь у нього!" – заповіла Діва Марія. Вода з гроту,  який тепер називають Гротом чудес, зцілювала сліпих, калік, паралізованих, онкохворих, неплідних; за її допомогою люди виліковувалися від важких і невиліковних хвороб, і медицина була безсила пояснити причину цих зцілень.

Поселення в готель, відпочинок. Ввечері запрошуємо взяти участь у щоденній процесії зі свічками та молитві на вервичці різними мовами.

Головна базиліка Люрду

Люрд 6

Українська церква в Люрді

5 день. Шлях святого Якова – Памплона, Логроньо. Сніданок в ресторані готелю. В цей день ми розпочинаємо паломництво Шляхом святого Якова так званою французькою дорогою. Перші два дні ми долаємо дорогу автобусом, зупиняючись дорогою у знакових місцях для екскурсій, молитви та спілкування з іншими паломниками з усього світу, які прямують до Сантьяго-де-Компостелла. Ночівлі в готелях та спеціально-збудованих для пілігримів гостьових будинках. Ввечері збираємось групою щоби проводити час разом та послухати цікаві історії від наших провідників – Данила Тканка та Олега Кравчука.

 • Памплона. В Іспанії кожне місто просякнуте духом старовини. Це стосується і Памплони – одного з найстаріших міст країни. Саме тут розпочинається один з традиційних паломницьких маршрутів Шляхом святого Якова. Ми відвідаємо величний середньовічний собор Пресвятої Богородиці, почуємо багато цікавих розповідей нашого гіда і просто прогуляємось вуличками міста, якому понад 2 тисячі років.
 • Логроньо. Протягом багатьох століть місто приймало паломників, що прямують пішою ходою до Сантьяго-де-Компостелла – кінцевої точки Шляху св. Якова. Тут, у місцевому соборі, знаходиться унікальна колекція ікон та полотен із зображенням Богородиці, Ісуса Христа, ілюстрації життя св. Франциска та сцен з Біблії. Більшість картин написані ще в 16 столітті. Крім відвідин собору, ми матимемо екскурсію цим гарним містечком.

Поселення в готель, ночівля.

6 день. Шлях святого Якова – Бургос, Леон. Сніданок в ресторані готелю.

 • Бургос, серце іспанського регіону Кастілія. Головною святинею Бургоса є середньовічний готичний католицький собор, який будували протягом трьох століть. Збудований він у формі хреста, однак його найбільша особливість в тому, що на всіх іконах в храмі зображена Богородиця. Тут є унікальні ворота, де ви побачите скульптуру Ісуса Христа в оточенні ангелів та дванадцяти апостолів.
 • Леон. Столиця одного з найдревніших королівств Іспанії, важливий пункт на шляху паломників до Сантьяго-де-Компостелла. Ми відвідаємо Базиліку святого Ісідора з майже тисячолітньою історією, Королівський Пантеон, де знаходяться усипальниці 23 королів, 12 принців та 9 графів, побачимо древній готель для пілігримів (колишній монастир св. Марка) і, навіть, будинок творіння самого Антоніо Гауді (не дивуйтесь – не тільки в Барселоні творив цей архітектурний геній). Однак найцікавішим для нас буде відвідування Кафедрального собору Санта Марія де Леон. Яскравий приклад готичної іспанської архітектури і один з найвідоміших храмів Іспанії. Тільки одні вітражі собору займають майже 2 тисячі квадратних метрів. Собор будували три століття на місці древньоримського храму Меркурія. Цей храм є обов'язковим для відвідування усіма паломниками, що прямують Шляхом св. Якова.

Поселення в готель, ночівля.

7 день. Шлях святого Якова – Сантьяго-де-Компостелла. Сніданок в ресторані готелю. В цей день розпочинаємо пішохідну частину паломництва. Ми пройдемо 18 кілометрів пішки від містечка Педрузо до Сантьяго-де-Компостела – кінцевої точки для всіх пілігримів, які йдуть Шляхом святого Якова.

 • Шлях святого Якова або Camino de Santiago – найпопулярніший паломницький маршрут світу. За переказами, коли апостол Яків помер у Єрусалимі мученицькою смертю, його тіло відправили човном по Середземному морю, а потім чернець знайшов нетлінні мощі на берегах Іспанії. Вони були вкриті мушлями-гребінцями, що нині символізують шлях святого Якова і зображені на всіх вказівниках цього маршруту. Згодом у Сантьяго-де-Компостелла звели храм, а саме місто потрапило до списку світової спадщини ЮНЕСКО. З часів раннього середньовіччя місто є третьою католицькою святинею після Рима та Єрусалима.

По завершенні нашої паломницької програми, поселяємось в готель в одному з мальовничих містечок Іспанії на узбережжі Атлантичного океану. Відпочиваємо і ділимось враженнями.

8 день. Фістера. Сніданок в ресторані готелю. Фістера (або Фіністерре іспанською) вважалася в древні часи крайньою точкою Землі.

 • Каміно Фіністерре – так називають продовження маршруту з Саньяго-де Компостелли до Атлантичного океану. Це приємний бонус для справжніх пілігримів, які пройшли Шляхом святого Якова. Однак, якщо згадати історію, то паломництво до Фістери має більш древню історію. Ще в дохристиянські часи люди з усієї Європи йшли на захід, очікуючи добратись до краю Землі, щоби подивитись на тих самих слонів і черепаху. Християнські паломники з часом адаптували цей маршрут під свої потреби, зробивши його частиною Шляху святого Якова.

Відпочинок на одному з пляжів на березі океану. Нічний переїзд до Барселони.

Барселона

9 день. Барселона. Ранкове прибуття в Барселону. Барселона – місто засноване римлянами близько двох тисяч років тому. Від древньоримського міста Барсіно. Один з історичних центрів каталонської та іспанської культур. Екскурсія Барселоною. Піднімемось на Гору Тібідабо, висота якої 500 м., що є найвищою точкою в Барселоні, звідки відкривається дивовижна панорама на ціле місто.

Першою серед архітектурних принад Барселони, яку рекомендуємо відвідати є, без сумніву, Храм Святої Родини. Це чи не найунікальніша церква у Європі. Архітектор Антоні Гауді розпочав спорудження цього храму у 1883 році. Відвідаємо великий Парк Ґуель з численними будівлями, який був спланований теж архітектором Ґауді і є одним з найбільших парків Південної Європи.

Барселона – місто, яке змушує посміхатися". В тому, що у міста є душа, після відвідування Барселони, вже не сумніваєшся. Готичний квартал, Саграда Фамілія, Кафедральний собор, парк Гуель, гора Монтжуік, Ла Рамбла, найбільший стадіон Європи "Камп Ноу" – це все те, що потрібно обов'язково побачити в Барселоні.

Вільний час, ночівля в готелі.

10 день. Сан-Ремо. Сніданок в ресторані готелю. Переїзд до Італії. Сан-Ремо. На північному узбережжі Італії є чудове місто, вулиці якого наповнені теплом і сонцем. Протягом багатьох століть це курортне місто було улюбленим місцем відпочинку європейської аристократії, і це не дивно, адже тут можна удосталь надихатися цілющим морським повітрям і нагулятися мальовничими вуличками, на узбіччях яких ростуть екзотичні рослини.

Екскурсія містом, вільний час. Переїзд до транзитного готелю на території Італії, ночівля.

 11 день. Венеція. Сніданок в ресторані готелю. Переїзд на Адріатичне узбережжя неподалік Венеції. Відпочинок на морі.

Хто ще має сили і натхнення пізнавати щось нове, всього за 45 хв. на катері можуть гайнути до Венеції. «Місто на воді», «музей просто неба», «місто вічних романтиків», де немає доріг і машин. Водні канали, гондоли та човни, сходи і мости, розкішні палаци і вузенькі вулички... Найкраще пересуватись тут у гондолі, милуючись неповторним шармом Венеції. Пам’ятний подарунок Венеції – карнавальна маска.

Собор святого Марка є одним з найгарніших соборів Італії. Будували його протягом чотирьох століть. Всередині є три музеї. Також тут зберігаються мощі Святого Марка, образ Богородиці та мощі мученика Ісидора до котрих невпинно йдуть паломники з усього світу. Палац правителів Венеціанської республіки, Дожів, що знаходиться зовсім поруч з собором, покаже нам усю розкіш впливових родин Венеції. Оповитий таємничістю та загадковістю палац вабить туристів вже багато років.

Збір групи, виїзд в Україну.

 12 день. Вітаємо вдома! Прибуття до Львова ввечері. Точний час і місце приїзду просимо уточняти у свого турагента.


Поїздка відбувається під духовною опікою священослужителя УГКЦ.
Вартість туру при попередньому бронюванні: €485 + 200 грн. / вартість туру при бронюванні менше, ніж за місяць до туру: – €510 + 200 грн.


 

У вартість включено:

 • проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
 • проживання в готелях 3*;
 • харчування – сніданки (після ночівлі в готелях);
 • медичне страхування.

Додатково оплачується:

 • турпакет – оглядові екскурсії містами – €50 (обов'язкова оплата);
 • вхідні квитки в музеї та інші екскурсійні об'єкти;
 • факультативні екскурсії (за бажанням).

Інші тури, які вам можуть сподобатись: