Святі сходи в Римі, якими вели Христа на суд, відкриють для паломників. Тільки на 40 днів

З 11 квітня і не довше, ніж на 40 днів вперше за три століття! Святі сходи у Римі будуть доступні для почитання у первісному вигляді. Усі, хто буде у Римі на Вербну неділю та Великдень, мають унікальну нагоду торкнутись мармурових сходів якими йшов Ісус.

28 сходинок привезені у 326 році з Єрусалиму, із палацу Понтія Пилата, святою Оленою у Рим. В Середні віки сходи називали Scala Pilati - «сходи Пілата».  

Спочатку сходи  були розташовані в Латеранській базиліці, стародавній резиденції пап. Згодом, при перебудові Латеранського палацу у 1589 році папа Сикст V встановив сходи в особистій папській капелі Сан-Лоренцо яку ще називають Санкта-Санкторум - Святая святих. Капела розташована поруч з Патріаршим Собором всесвятого Спасителя, святого Івана Хрестителя та Святого апостола Івана в Латерано.

Папа Пій IX часто сам з молитвами сходив на колінах Святими сходами. Вважається, що саме з правління цього понтифіка і почалося паломництво.

Сходи є святинею християнського світу. По них віряни піднімаються на колінах. Тут хочеться покаятись у гріхах, попросити у Всевишнього прощення, знятити важкий тягар з душі у щирій молитві. Особливою вважають 11-ту сходинку, на якій Ісус впав ідучи на суд. На мармурових сходах є місця із слідами крові Ісуса Христа. Зараз їх можна побачити крізь спеціальні скляні віконця. Тисячі паломників зі всього світу приходять до Святих сходів щоб у молитві задуматись про тлінність тіла і безсмертя душі.

Наші найближчі паломницькі тури в Рим відбудуться 11 та 18 квітня 2019 р. Б.
Деталі поїздок читайте за цим посиланням: https://palomnyk.info/palomnytski_tury-do-italii/

Мармурові сходи  покрили дерев’яним настилом у 1723 році щоб захистити від стирання та зберегти сліди крові Ісуса. Вперше дерев’яне покриття реставрували у 1950-му під наглядом Ватикану. Робітники ставилися до відновлення з трепетним почуттям. Сходи реставрували починаючи з верхньої ділянки навколішки. Жоден робітник не дозволив собі стати ногою на святиню. Цього разу реставрація Святих сходів «Це унікальна можливість торкнутися тих самих сходів, якими ходив Ісус, а також свідчення віри всіх тих людей, які були тут перед нами», — сказав ректор санктуарію отець Франческо Ґуерра.

Іванна Сікора, спеціально для palomnyk.info


Наші найближчі паломництва:

Вибирайте подорож для душі!