Як у Люрді з’явилась українська церква

Жодна інша нація світу не має у Люрді своїх храмів. Українцям є чим пишатися. На вулиці Українській, офіційно затвердженій французьким урядом, красується золотими банями греко-католицька українська церква Успіння Пресвятої Богородиці.

До 1982 року українські паломники молилися в каплиці базиліки Розарій. В цій каплиці є Престіл з написом у французькій мові, що означає Престіл України, який і надалі залишається в каплиці Базиліки Розарій при санктуарію в Люрді.

Усе змінилося, коли у 1980-му кардинал Йосиф Сліпий та Папа Римський Іван Павло ІІ благословили місце на зведення храму. Будівництво велось за кошти українців на поселеннях, меценатів та сприяння французького уряду з єпископом Володимиром Маланчуком, котрий на той час очолював Екзархат. Тепер українські та інші паломники з усього світу, приїхавши у Люрд на відпуст мають не лише де помолитись, а й перепочити. Навпроти церкви спеціально збудовано готель Святої Родини, а при храмі діє Дім Паломника.

Минулого року УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці святкувала 35-річчя. Церква, у якої немає парафії належить до Епархії Святого Володимира Великого у Франції. Сестри-монахині та священики називають це святе місце Місія. І це справді так. У Люрд приїздять тисячі паломників на прощу до чудотворного місця об’явлення Матері Божої у печері Масабієль, джерела та участі у процесії вечірньої молитви на Вервиці.

Вам буде цікаво почитати: "Що відбулось в Люрді і чому туди їдуть паломники" >>>>>

Завданням Сестер Служебниць з України є допомога священикам та духовний супровід прочан до місць, де Бернадеті Субіру з’явилась Пані у білому. Головна місія монахинь і священників – щоденна молитва за прочан.

Дари для церкви

Коли у 1980-му зародилась ідея збудувати у Люрді українську церкву – однодумці одразу ж взялися допомагати. Спроектував храм Успіння Пресвятої Богородиці український архітектор з Америки Мирослав-Данило Німців, випускник архітектурного факультету львівського Політехнічного університету. Спілкування Німціва з Андреєм Шептицьким розбудило цікавість до українського церковного будівництва та історії церкви. У 1968 році молодий архітектор переїхав до США, де міг вільно займатись улюбленою справою. За проектами Німціва збудовано 12 церков в Америці, церква у Бразилії та українська у Люрді.

Кошти на будівництво українського храму по всьому світі збирав о. Василь Прийма, який походить зі с. Бачів, Львівської області. Українці діаспори радо жертвували кошти на будову храму. Священик Павло Когут почав допомагати о. Василю Приймі від 1980 року в будівництві храму і збирав добровольців для будівельних робіт, які тривали 2 роки.
За розпис храму Успіння Пресвятої Богородиці у Люрді  взявся український художник, іконописець із Кракова Єжи Новосельський. Застосувавши власний художній стиль Новосельський розписав храм у барвистій поліхромії, зобразив у центрі Матір Божу із червоним ореолом. Іконостас – творіння молодшого Петра Холодного народженого у Києві. Петра Холодного вважають одним із найвизначніших митців ХХ століття. Митець творив ікони, вітражі, складав мозаїку та був майстром книжкової графіки. На жаль, усі ці творчі особистості вже відійшли у вічність. 

Церква для паломника

Українська греко-католицька церква у Люрді – Божий дім для тисяч паломників усього світу. Місія утримується на пожертви паломників та жертводавців, що дозволяє піклуватись прочанами.

Щоденно у Люрді відбувається дві великі процесії-молитви: Євхаристійна процесія о п’ятій вечора і процесія Вервиці о дев’ятій. Хода із запаленими свічками, молитвою та піснею до Божої Матері сповнена таємничої святості. Найкраще, що ви можете зробити – вирушити у паломництво до Люрду й прийняти участь у молитвах особисто. Паломникам з України в Люрді завжди раді.

Дорогі наші прочани!

Наша церква у Люрді утримується з пожертв прочан.

На Ваше прохання, нижче подаємо реквізити банківського рахунку нашої церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Люрді.

Щиро вдячні тим, які вже долучилися до пожертв.

Наперед дякуємо за допомогу і кожного дня молимося за всіх Вас, наших жертводавців.
Якщо Ви бажаєте зробити пожертву,
ласкаво просимо використовувати один із цих номерів рахунків:
Association Saint André
IBAN: FR76 1690 6000 0622 2391 0104 555
BIC: AGRIFRPP869

Про Ваші пожертвування просимо повідомляти нас на нище вказану адресу електронної пошти:
Email : lourdes@ugcc.fr
Наша адреса: 8bis, rue de l’Ukraine – 65100 Lourdes
Téléphone : +33 9 80 83 37 80;
+33 6 52 94 48 75


Наші найближчі паломництва до Люрду та християнських святинь світу:

Вибирайте подорож для душі!