Про греко-католицьку ікону з Марія Повч, яка стала святинею угорців та австрійців

Плачуча чудотворна ікона в Марія Повч

За 70 кілометрів від українського кордону, у греко-католицькій церкві святого Архангела Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської.

Коли до містечка Марія Повч прибуває група зі Львова чи іншого українського міста, на Будинку паломників вивішують український прапор, щоб їм було затишно тут, як вдома. Адже у 1670-х роках, на час створення ікони, село належало до Карпатської Русі і половина мешканців була українцями-русинами.

Сльози Марії

Вперше сльози в очах ікони з’явились 4 листопада 1696 року під час Служби Божої. Відтоді Пресвята Богородиця плакала час від часу до 8 грудня. Церковна комісія підтвердила, що сльозіння справжнє і проголосила ікону чудотворною. Відома історія про те, що неподалік містечка стояло австрійське військо під командуванням графа Корбеллі. Побачивши як плаче ікона граф був настільки зворушений, що написав листа до Відня про диво австрійському цісарю Леопольду І. Так чудотворна ікона Матері Божої у 1697 році потрапила у Відень. Тридцять днів носили ікону від храму до храму. Тисячі віруючих і все вище духовенство вітали чудотворний образ. Врешті вирішили помістити чудотворну ікону Матері Божої у соборі святого Стефана, де паломники моляться до неї до сьогодні.

У містечку Марія Повч залишили копію образу. І знову сталося диво! 1715 року копія ікони Пречистої зронила сльози. Знову зібралась церковна комісія й цього разу вже копію проголосили чудотворною. Папа Пій VI дав дозвіл на право повного віпусту у церкві в дні п’яти свят Богородиці. Уся Європа дізналась про зцілення, що трапляються у Марія Повч. Вервиця прочан потягнулась до чудотворної ікони за зціленням душевних та фізичних ран. Скоро на стінах повисли німі атрибути оздоровлених немічних: палиці, милиці, вибиті на металі зцілені очі, руки, ноги та серця. Стіни вкрились письмовою офірою у мармурових таблицях безконечних подяк.

Наш найближчий тур з відвідуванням Марія Повч: Паломництво до Італії зі Львова всього за 199. Ватикан, Рим, Венеція, Падуя, Верона, Марія Повч. Поїздка у супроводі священика. Детальна програма за посиланням >>>>>

Втретє чудотворна ікона Божої матері заплакала у грудні 1905-го. Знову церковна комісія, а з нею й професори-хіміки з будапештського університету, аптекарі та лікарі проводили експертизу Маріїних сліз. Завершивши підтвердили під присягою, що проливання сліз чудотворною іконою у Марія Повч справжнє диво. Знову тисячі паломників вирушили з молитвами до чудотворної ікони Матері Божої за духовним та фізичним зціленням, за благословенням. Чудотворна ікона у Марія Повч – єдина у світі, яка три рази плакала.

Атмосфера храму

Маленька церковця не вміщала усіх прочан. У 1731 єпископ Геннадій Бізанцій заклав камінь під нову церкву. Закінчив будівництво єпископ Мануїл Ольшавський. Церкву урочисто освятили у 1749 році. При храмі заснували василіанський монастир святого Михайла. У 1848 році Папа Римський Пій ХІІ надав церкві статус базиліки. Молився 1991-го року в храмі і Святійший Іван Павло ІІ. Сьогодні храм – паломницький центр і символ єдності християн-католиків.

Монументальний іконостас створив константинопольський митець Константинос Даліаторос. Стіни церкви розписані у бароковому стилі. Після падіння комуністичного режиму образ Матері Божої постав у пишних золотих шатах. Дерев’яна ікона у зворушливому виконані народного майстра дивиться на вірних тримаючи на руках Ісуса. Образ має унікальні іконографічні риси з елементами східної та західної техніки: східний тип ікони «Одигітрія», західна традиція – хрестик на шиї Ісуса та червона квіточка у Його руці.

Умиротворення, тиша та рівновага панує у храмі. Впродовж століть сюди продовжують прибувати тисячі паломників, котрі почули про плачучу ікону Божої Матері та її щедрі дари помочі. Не варто шукати сльози в очах Пречистої на дерев’яній іконі, а лише щиро молитись уповаючи на щедрий дар. І вірити.

Вам буде цікаво почитати: Як у Люрді з’явилась українська церква >>>>>


Наші паломництва до християнських святинь Європи та світу:

Вибирайте подорож для душі!