Культурні лабіринти Ватиканських музеїв

А що, якщо ми скажемо, що найстарішій експозиції у музеях Ватикану 5 (!) століть. Повірите? Таки доведеться, бо засновані Ватиканські музеї папою Юлієм ІІ у XVI столітті. Всього, разом з Папськими апартаментами, палацом, бібліотеками, капелами, галереями, вежами, налічується 32 музеї, де представлено унікальні колекції мистецтва зібрані Римськими Папами.

Глиба історичного минулого викарбуваного на папері, витканого у гобеленах, виліпленого у скульптурі, вималюваного у фресках та картинах...

Колекція вражає! Її змінюють так часто, що аби побачити все доведеться ходити у Музеї щодня, як на роботу. Орієнтовно, щоб оглянути бодай щось, кожному музею варто подарувати один день. Ось і порахуйте на скільки доведеться затриматись в Італії. Жарти жартами, та лише у Григоріанському Етруському музеї, що розташований в палаці Інокентія VIII – 18 залів. Тут представлено предмети побуту античних поселень з раннього бронзового періоду, а це 9-8 століття до нашої ери. Кожен зал розповідає історію у хронологічному порядку демонструючи фрески, вироби зі слонової кістки, статуї та розкішний посуд.

Найбільший католицький храм – базиліка Святого Петра також належить до музеїв Ватикану. Собор будувався 120 ! років. Заклав перший камінь під будівництво папа Юлій ІІ у 1506 році. Дев’ятнадцять пап римських змінилося поки будувалась святиня. Освятив базиліку папа Урбан VIII у 1626 році. Розкішне оформлення собору Святого Петра скульптурами, вівтарями, статуями, надгробками та настінним розписом вражає. Базиліка спроектована так, що одночасно на Службі Божій тут може молитись до 60-ти тисяч вірних. Потрапляючи у собор варто дивитись не лише вгору, а й під ноги. На підлозі, біля центрального входу, є позначки які вказують розміри найбільших соборів світу. Під собором, у крипті, яку називають Гроти Ватикану, містяться саркофаги 23 пап римських. Посередині крипти –  могила святого апостола Петра.  Похований у крипті й папа Іван-Павло ІІ. Всього у базиліці поховано 164 папи, а також кардинали та проповідники.

Ватиканська бібліотека – розкіш, про яку мріє кожен книголюб. Належить усе зібране тут добро Святому Престолу.

Вам буде цікаво: Паломництво до Італії зі Львова всього за 199. Ватикан, Рим, Венеція, Падуя, Верона. Поїздка у супроводі священика. Детальна програма за посиланням >>>>>

Вважається, що відкрили бібліотеку у 1475 році. Колекції почали збирати значно раніше. Бібліотека-музею має у фондах  понад півтори мільйона друкованих книжок, 150 тисяч манускриптів, 8 300 інкунабул, понад сто тисяч географічних карт і гравюр, 300 тисяч монет та медалей. У структурі – Ватиканська школа бібліотекарів і лабораторія, де реставрують манускрипти. Є тут і секретний архів, де зберігаються персональні колекції і королівські зібрання. Всього бібліотека налічує 13 залів кожен з яких має власні фонди. Доступ до них потребує окремого дозволу.

Музей Піо-Крістіано заснований у 1854 році. Тут зберігаються саркофаги та скульптури, які прикрашали їх у ранньохристиянський період.

Ватиканська пінакотека має 18 залів історії візантійського та європейського живопису у картинах 11-19 століття. Головна тематика -- мозаїка та ікони, скульптури та фрески.

Музей К’ярамонті присвячений античній скульптурі і має три окремі зали, де зібрано понад 3 тисячі фрагментів римських та грецьких написів.

Надзвичайно цікавим для туристів є Історичний музей (Ватикан). Колекція карет, автомобілів та різноманітної атрибутики за якою можна простежити історію розвитку Ватикану. А ще є збірка сучасного церковного мистецтва, галереї етнографічних карт, канделябрів, зал колісниць...і Сікстинська капела інтер’єр якої вкритий фресками відомого італійського митця Мікеланджело.

Читайте також: Як святкують Пальмову неділю у Ватикані >>>>>

Екскурсія у музеї Ватикану – крок у історію, релігію, мистецтво, що відкриває незвідані таємниці минулого та примножує знання. Як будете у Римі, обов’язково подаруйте собі культурне збагачення, бо «не хлібом єдиним живе людина».


Наші найближчі паломництва до Ватикану та християнських святинь світу:

Вибирайте подорож для душі!