Жодна інша нація світу не має у Люрді своїх храмів. Українцям є чим пишатися. На вулиці Українській, офіційно затвердженій французьким урядом, красується золотими банями греко-католицька українська церква Успіння Пресвятої Богородиці.
До 1982 року українські паломники молилися в каплиці базиліки Розарій. В цій каплиці є Престіл з написом у французькій мові, що означає Престіл України, який і надалі залишається в каплиці Базиліки Розарій при санктуарію в Люрді.
Усе змінилося, коли у 1980-му кардинал Йосиф Сліпий та Папа Римський Іван Павло ІІ благословили місце на зведення храму. Будівництво велось за кошти українців на поселеннях, меценатів та сприяння французького уряду з єпископом Володимиром Маланчуком, котрий на той час очолював Екзархат. Тепер українські та інші паломники з усього світу, приїхавши у Люрд на відпуст мають не лише де помолитись, а й перепочити. Навпроти церкви спеціально збудовано готель Святої Родини, а при храмі діє Дім Паломника.
Минулого року УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці святкувала 35-річчя. Церква, у якої немає парафії належить до Епархії Святого Володимира Великого у Франції. Сестри-монахині та священики називають це святе місце Місія. І це справді так. У Люрд приїздять тисячі паломників на прощу до чудотворного місця об’явлення Матері Божої у печері Масабієль, джерела та участі у процесії вечірньої молитви на Вервиці.
Вам буде цікаво почитати: "Що відбулось в Люрді і чому туди їдуть паломники" >>>>>
Завданням Сестер Служебниць з України є допомога священикам та духовний супровід прочан до місць, де Бернадеті Субіру з’явилась Пані у білому. Головна місія монахинь і священників – щоденна молитва за прочан.
Дари для церкви
Коли у 1980-му зародилась ідея збудувати у Люрді українську церкву – однодумці одразу ж взялися допомагати. Спроектував храм Успіння Пресвятої Богородиці український архітектор з Америки Мирослав-Данило Німців, випускник архітектурного факультету львівського Політехнічного університету. Спілкування Німціва з Андреєм Шептицьким розбудило цікавість до українського церковного будівництва та історії церкви. У 1968 році молодий архітектор переїхав до США, де міг вільно займатись улюбленою справою. За проектами Німціва збудовано 12 церков в Америці, церква у Бразилії та українська у Люрді.
Церква для паломника
Українська греко-католицька церква у Люрді – Божий дім для тисяч паломників усього світу. Місія утримується на пожертви паломників та жертводавців, що дозволяє піклуватись прочанами.
Щоденно у Люрді відбувається дві великі процесії-молитви: Євхаристійна процесія о п’ятій вечора і процесія Вервиці о дев’ятій. Хода із запаленими свічками, молитвою та піснею до Божої Матері сповнена таємничої святості. Найкраще, що ви можете зробити – вирушити у паломництво до Люрду й прийняти участь у молитвах особисто. Паломникам з України в Люрді завжди раді.
Дорогі наші прочани!
Наша церква у Люрді утримується з пожертв прочан.
На Ваше прохання, нижче подаємо реквізити банківського рахунку нашої церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Люрді.
Щиро вдячні тим, які вже долучилися до пожертв.
Наперед дякуємо за допомогу і кожного дня молимося за всіх Вас, наших жертводавців.
Якщо Ви бажаєте зробити пожертву,
ласкаво просимо використовувати один із цих номерів рахунків:
Association Saint André
IBAN: FR76 1690 6000 0622 2391 0104 555
BIC: AGRIFRPP869
Про Ваші пожертвування просимо повідомляти нас на нище вказану адресу електронної пошти:
Email : lourdes@ugcc.fr
Наша адреса: 8bis, rue de l’Ukraine – 65100 Lourdes
Téléphone : +33 9 80 83 37 80;
+33 6 52 94 48 75
Наші найближчі паломництва до Люрду та християнських святинь світу:
Вибирайте подорож для душі!