Терновий Вінок Ісуса Христа – де він зберігається і як його можна побачити

212 років не припиняється потік людей до Собору Паризької Богоматері. Усі йдуть схилити голову перед «терновою короною» нашого Спасителя. Ця тернина проштрикнула чоло Ісуса, назавжди залишивши у ньому колючки. Щоразу, вклоняючись Терновому вінцю чи йдучи за хресною ходою маємо нагоду бути з Ісусом, молитись за прощення гріхів і збагнути усю таїну страждань, болю, ласки і терпіння…

В Соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), в Парижі, зберігається одна із найбільших реліквій християнства – Терновий Вінець. До 1063 року він був доступним для поклоніння у Сіонській церкві (Єрусалим). Після цього його, разом із списом св. Лонгіна, перевезли до палацу візантійських імператорів у Константинополі. Римський імператор Болдуін ІІ мав борг перед Венецією і пропонував їй, як компенсацію, вінець. Проте, подарував святиню кузену – французькому королю св. Людовіку ІХ, котрий оплатив заборговану позичку родича.

У 1239 році, 18 серпня, король вніс Терновий Вінець у Нотр-Дам де Парі, собор Паризької Богоматері. Людовік віддав розпорядження покласти Вінок у спеціально побудовану каплицю. Тут Вінець перебував до французької революції. Революціонери рознесли каплицю на друзки. Терновий Вінок врятували і передали в 1809 році на збереження до Собору Паризької Богоматері, де він перебуває дотепер. Колючки з Вінця зберігаються і у Ватикані. Багато шипів «розійшлися» по усьому світі.

Раз на місяць, у першу п’ятницю, а також у п’ятницю Великого посту та Страсну п’ятницю о 15.00 кавалери Єрусалимського ордену Гробу Господнього виносять Терновий вінок. Храм наповнюється музикою органа та ангельськими голосами хористів. Урочиста процесія лицарів у білих мантіях з червоними хрестами, вірних та паломників обходять собор. Вони несуть на обшитій оксамитом подушці Терновий вінок. Собор зустрічає урочистим присмерком. В інтер'єрі переважає похмурий сірий камінь, яким викладені стіни храму. Раніше тут було ще темніше і довелося пробивати нові вікна у бічних стінах. Як і в інших готичних храмах, у Нотр-Дам де Парі немає настінного живопису. Інтер’єр прикрашають численні вітражі високих вікон. Сонячне світло проникаючи через них заливає храм веселкою відтінків. Гра кольорів надає собору феєричної розкоші, а разом з цим таємничості. Зображення на вітражах виконані відповідно до середньовічних канонів. На вікнах – сцени із земного життя Спасителя, фрагменти з життя святих, патріархів, біблейських царів, апостолів, події із земного життя Діви Марії. А вітражі величезного вікна-рози вміщують близько вісімдесяти сцен із Старого Завіту.

Острів Сіте – серце сучасного Парижа. Тут зародилося місто і тут  розташований відомий на весь світ собор Франції, оспіваний у відомому романі Віктора Гюго «Нотр-Дам де Парі» -- Собор Паризької Богоматері. Саме Гюго став ініціатором збору коштів на реставрацію храму який під час революції перетворили у конюшні.

Подібно багатьом стародавнім християнським храмам, Нотр-Дам де Парі постав на місці язичницького святилища. Там, де нині здіймаються башти собору Святої Діви, колись поклонялися Юпітеру. Та прийшла ера християнства, і каплиця язичників переродилася в храм нової віри. Відбулося це на початку першого тисячоліття, після хрещення франків святим Діонісієм. Але тільки в середині XII століття волею єпископа Парижа був закладений знаменитий собор. Він став одним з перших храмів нового, французького, готичного стилю. На створення кам’яного дива знадобилося майже 200 років!

Щорічно собор відвідує 14 мільйонів туристів не лише як найвідомішу пам'ятку архітектури, а в першу чергу як духовне серце Парижа.

Найближча паломницька поїздка в Париж відбудеться в кінці жовтня 2018 р. Моя Європа – Відень, Прага і Париж >>>>>

Станьте справжнім паломником разом з Паломницьким центром Матері Божої Неустанної Помочі!


Наші найближчі паломництва до Франції та християнських святинь світу:

Вибирайте подорож для душі!